Правилна исхрана и диететски навики, кај деца и адолесцент

Panova, Gordana (2014) Правилна исхрана и диететски навики, кај деца и адолесцент. Симпозиум со меѓународно учество Медицинските сестри/акушерки: Сила за промени „Ресурс од витално значење за здравјето“.

[thumbnail of ZBORNIK ZMSTAM.pdf]
Preview
Text
ZBORNIK ZMSTAM.pdf

Download (1MB) | Preview
[thumbnail of 1цел--ПРАВИЛНА ИСХРАНА И ДИЕТЕТСКИ НАВИКИ.pdf]
Preview
Text
1цел--ПРАВИЛНА ИСХРАНА И ДИЕТЕТСКИ НАВИКИ.pdf

Download (547kB) | Preview

Abstract

Познато е дека грижата за сопственото здравје е интерес на секој човек.Грижејќи се за своето здравје, тој не само што се заштитува самиот себеси од разни заболувања, туку и придонесува за благосостојбата на средината во која живее, односно ги чува и другите луѓе од својата околина, особено своето семејство.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Health sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Gordana Panova
Date Deposited: 05 Feb 2015 11:36
Last Modified: 05 Aug 2015 10:56
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12421

Actions (login required)

View Item View Item