100 Подвижни натпреварувачки игри за учениците од I до IV одделение

Rendzov, Simeon and Petrovska, Sonja (1996) 100 Подвижни натпреварувачки игри за учениците од I до IV одделение. Калиографос-Штип, Штип. ISBN 371.384:796.012(076)

[thumbnail of podvizni natprevaruvarcki igri.pdf]
Preview
Text
podvizni natprevaruvarcki igri.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Книгата е наменета за наставници кои работат со деца од ранаучилишна возраст. Во неа се предложени 100 подвижни натпреварувачки игри кои освен во наставата по физичко образование можат да се користат и во наставата по останатите наставни предмети.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Sonja Petrovska
Date Deposited: 05 Feb 2015 10:15
Last Modified: 05 Feb 2015 10:15
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12383

Actions (login required)

View Item View Item