Иван Сергеевич Тургенев „Записите на ловецот“ Том 2 (превод од руски)

Golakov, Kostadin (2014) Иван Сергеевич Тургенев „Записите на ловецот“ Том 2 (превод од руски). Арс Ламина - публикации во соработка со Арс студио. ISBN 978–608–229–735–4

[thumbnail of Zapisite na lovecot -Tom 2.pdf]
Preview
Text
Zapisite na lovecot -Tom 2.pdf

Download (194kB) | Preview

Abstract

„Записите на ловецот“ се преведени на македонски јазик првпат по нивното објавување во 1852 година. Преводот на книгата е дел од проектот „Ѕвезди на светската книжевност“.

Item Type: Book
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Kostadin Golakov
Date Deposited: 11 Dec 2014 10:27
Last Modified: 11 Dec 2014 10:27
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/11661

Actions (login required)

View Item View Item