Стерилизација

Angelovska, Bistra (2014) Стерилизација. In: Петта работилница на болнички фармацевти на Македонија, 27-28 Sept 2014, Mavrovo, Macedonia. (Unpublished)

[thumbnail of Петта  работилница на болнички фармацевти  на Македонија 2014.pdf]
Preview
Text
Петта работилница на болнички фармацевти на Македонија 2014.pdf

Download (478kB) | Preview
[thumbnail of sterilizacija final.pdf]
Preview
Text
sterilizacija final.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Фармацевтско-технолошка операција со која се убиваат или отстрануваат сите микроорганизми (габи, бактерии, вируси...) во еден фармацевтски препарат, на еден предмет, медицинско помагало или во одредена средина, воздух.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Bistra Angelovska
Date Deposited: 04 Feb 2015 10:43
Last Modified: 07 Aug 2015 12:29
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/11255

Actions (login required)

View Item View Item