Моите посебни потреби – надарени за цртање, надарени за музика

Tanevski, Tomislav and Tanevska, Marija and Zdravkovska, Milka and Mancev, Tome (2013) Моите посебни потреби – надарени за цртање, надарени за музика. [Project]

[thumbnail of KNIGA - TANEVSKI - 2013 - Moite posebni potrebi - nadareni za crtanje%2c nadareni za muzika.pdf]
Preview
Text
KNIGA - TANEVSKI - 2013 - Moite posebni potrebi - nadareni za crtanje%2c nadareni za muzika.pdf

Download (263kB) | Preview
[thumbnail of Potvrda za Milka - OD PROEKTOT.pdf]
Preview
Text
Potvrda za Milka - OD PROEKTOT.pdf

Download (381kB) | Preview

Abstract

Здружението Центар за детско уметничко изразување, музикотерапија и психо-физичка релаксација “ЏУНЏУЛЕ“ од Скопје го потврдува учеството на проф. Д-р Милка Здравковска Јанкуловска како евалватор и рецензент во истражувачкиот проект “Моите посебни потреби – надарени за цртање, надарени за музика“, реализиран во текот на 2013г. со финансиска поддршка на Министерството за култура на РМ по договор бр.11- 4272/1 од 20.03.2013г.

Item Type: Project
Subjects: Medical and Health Sciences > Health sciences
Social Sciences > Media and communications
Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Milka Zdravkovska
Date Deposited: 26 Jun 2014 13:19
Last Modified: 26 Jan 2017 12:13
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/10209

Actions (login required)

View Item View Item