Items where Author is "Nakova, Hristina"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article | Thesis
Number of items: 2.

Article

Gorgieva-Trajkovska, Olivera and Nakova, Hristina (2016) БАЗЕЛ 3 капитални барања-причини, нови барања и очекувани проблеми и предизвици при имплементацијата во економиите во развој и малите економии. Годишен зборник 2016, Економски факултет, Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип. ISSN 1857-76-28

Thesis

Nakova, Hristina (2016) Управување со капиталот во банкарскиот сектор во Македонија. Masters thesis, Goce Delcev University.

This list was generated on Sat Jun 6 22:49:50 2020 CEST.