Проекција на документарно видео за настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“, автор на видеото: Христо Стојаноски

Stojanoski, Hristo (2013) Проекција на документарно видео за настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“, автор на видеото: Христо Стојаноски. [Video]

[img] Video
sekjavanje.mpg

Download (306Mb)
[img]
Preview
Text
ПЛАКАТ-print.pdf

Download (1941Kb) | Preview

Abstract

Ова видео е изработено и проектирано за концертниот настан „Сеќавање на Стела Слејанска“ кој се оддржа на 12.12.2013 година во ФМУ-Скопје по повод денот на нејзиното раѓање. Воедно е издадено и ДВД од ова документарно видео.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Hristo Stojanoski
Date Deposited: 21 Mar 2014 14:05
Last Modified: 21 Mar 2014 14:05
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9574

Actions (login required)

View Item View Item