Математика

Atanasova-Pacemska, Tatjana and Lazarova, Limonka (2013) Математика. Универзитет „Гоце Делчев“, Штип. ISBN 978-608-4708-65-0

[img]
Preview
Text
Matematika ucebnik-e repozitorium.pdf

Download (864Kb) | Preview
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/ugd/index.php?id=223

Abstract

Во учебникот по математика наменет за студентите на економскиот факултет, обработени се основните теории и концепти на современата математичка наука кои наоѓаат голема примена во економските анализи, истражувања и примени. Учебникот може да го користат и студенти од техничките факултети како и сите оние кои имаат потреба од потемелно проучување на математиката.

Item Type: Book
Subjects: Natural sciences > Matematics
Divisions: Faculty of Computer Science
Depositing User: Tatjana A. Pacemska
Date Deposited: 21 Jan 2014 11:31
Last Modified: 21 Jan 2014 11:31
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8738

Actions (login required)

View Item View Item