Хуманитарна аукциска модна ревија „Дизајнерите за здравјето на децата“

Kikiritkova, Maja (2012) Хуманитарна аукциска модна ревија „Дизајнерите за здравјето на децата“. [Project]

[img]
Preview
Image
562600_246528318776251_100047658_n.jpg

Download (97Kb) | Preview

Abstract

Македонска модна формација, во соработка со Министерство за Здраство и FWSK, организира хуманитарна аукциска модна ревија. Собраните средства од влезници и продажба на дизајнерска облека и накит се наменети за потребите на превентивните пунктови за имунизација на деца од предучилишна возраст при ЈСЅ Здраствен Дом Скопје. Дизајнери улесници: Модни дизајнери- Александар Ношпал, Ведрана Панева, Елена Вангеловска, Јана Манева Чупоска, Маја Кикириткова, Ненад Секирарски, Никола Булески, Олгица Дојчиновска Момировска, Роберт Ивановски и Христина, Деспотовска. Дизајнери на накит- Биљана Клекачковска, Горан Сиџимовски и Јана Ацевска.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Maja Kikiritkova
Date Deposited: 03 Oct 2013 08:14
Last Modified: 03 Oct 2013 08:14
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7635

Actions (login required)

View Item View Item