Општи услови и начини за започнување со претприемничка активност

Magdinceva Sopova, Marija (2012) Општи услови и начини за започнување со претприемничка активност. Софија, Богданци. ISBN 978-9989-736-85-8

[img]
Preview
Text
kniga mare.pdf - Published Version

Download (421Kb) | Preview

Abstract

Во оваа книга се разработуваат начините и условите за започнување со претприемничка активност. Глава 1 Општи услови за претприемничка активност; Глава 2 Основни форми на организација на мало претпријатие; Глава 3 Основање на мало претпријатие; Глава 4 Купување на постојно претпријатие; Глава 5 Наследување на фамилијарен бизнис; Глава 6 Франшиза-изнајмување на бизнис;

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Marija Magdinceva Sopova
Date Deposited: 04 Nov 2013 12:27
Last Modified: 04 Nov 2013 12:27
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7077

Actions (login required)

View Item View Item