Учење македонски преку интернет

Kusevska, Marija (2013) Учење македонски преку интернет. In: Четврта годишна конференција на иселеничките организации, 25-26 July 2013, Skopje.

[img] Slideshow
Учење македонски преку интернет.pptx

Download (1313Kb)

Abstract

Оваа презентација претставува запознавање со една од можностите за учење македонски преку Интернет. Интернет центарот за македонски јазик поддржува изучување на македонскиот јазик и запознавање со македонската култура преку интернет-материјали кои им се достапни на луѓето од целиот свет. На веб-страниците на центарот може да се најдат мултимедијални интерактивни ресурси, вежби, игри, квизови, аудио снимки и многу повеќе! Можете да учите граматика и зборови, а во исто време и да се запознаете со македонската култура, фолклор, традиции, како и литературно и филмско богатство.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Marija Kusevska
Date Deposited: 20 Aug 2013 12:33
Last Modified: 20 Aug 2013 12:33
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/6926

Actions (login required)

View Item View Item