ЕЈN Bari, Italy 2012, Химна

Kitanovski, Antonijo (2012) ЕЈN Bari, Italy 2012, Химна. Нова Македонија, 22695.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?ves...

Abstract

На Генералното собрание што се одржа во Бари, Италија, беше одбележена 25-годишнината од постоењето на оваа европска асоцијација. По тој повод, беше напишана и химна во која учествуваа повеќе композитори од повеќето европски земји-членки на асоцијацијата, а еден од нив беше и нашиот Тони Китановски

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Antonijo Kitanovski
Date Deposited: 04 Mar 2013 10:19
Last Modified: 04 Mar 2013 10:19
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5667

Actions (login required)

View Item View Item