Целовечерен концерт на студентите од катедрата за Етнокореологија, класа доц. м-р Горанчо Ангелов

Angelov, Goranco (2012) Целовечерен концерт на студентите од катедрата за Етнокореологија, класа доц. м-р Горанчо Ангелов. [Video]

[img] Video
Концерт Виница.wmv

Download (58Mb)

Abstract

Концертот се одржа во Домот на културата во Виница. Студентите придружени од професорот, исполнија вокални и инструментални традиционални напеви.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Goranco Angelov
Date Deposited: 28 Jan 2013 14:04
Last Modified: 28 Jan 2013 14:04
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5211

Actions (login required)

View Item View Item