Lattino piece for: Flute, Piano, Bass & Bongos

Gavrilovski, Goce (2011) Lattino piece for: Flute, Piano, Bass & Bongos. [Composition] (Unpublished)

[img]
Preview
Text
lattino piece.pdf

Download (266Kb) | Preview

Abstract

изведена на концертот: Автобиографски портрети на Македонски композитори, во Уметничка галерија- Безистен- Штип, во состав: м-р Невенка Трајкова- пијано м-р ване Аревски- флејта Кире Денов- контрабас Филип крстевски- удирни инструменти- бонгос -на 30 август 2012 год.

Item Type: Composition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Goce Gavrilovski
Date Deposited: 30 Nov 2012 10:17
Last Modified: 30 Nov 2012 10:17
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2498

Actions (login required)

View Item View Item