Музички настап на промоција на книга во Свети Николе

Angelov, Goranco (2018) Музички настап на промоција на книга во Свети Николе. [Performance] (In Press)

[img]
Preview
Text
Трстеник низ сонетни венци.pdf

Download (1032Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
51068928_380600082752274_6131910918574964736_n.jpg

Download (51Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
51998068_622660711524693_1078431193847824384_n (2).jpg

Download (59Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
52547506_555653864945354_2642413723318222848_n (1).jpg

Download (59Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
52650517_407139386756435_3063247035730755584_n.jpg

Download (59Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
52846919_248922582696090_8289777718732521472_n.jpg

Download (68Kb) | Preview
Official URL: https://youtu.be/WXFFHViKEds

Abstract

Настапот беше по повод промоција на книгата „Трстеник низ сонетни венци“ од авторот Делчо Здравков во рамките на манифестацијата Светиниколски есенски културен бран на 19.10.2018 год. во Домот на културата „Крсте Мисирков“ во Свети Николе. Горанчо Ангелов исполни воведна традиционална мелодија на кавал а потоа во текот на промоцијата со Александар Ангелов исполнија две традиционални мелодии на гајди

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Goranco Angelov
Date Deposited: 21 Feb 2019 11:18
Last Modified: 01 Apr 2019 13:03
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21595

Actions (login required)

View Item View Item