Изложба со студентите на Ликовна Академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип 2018

Efremov, Jordan (2018) Изложба со студентите на Ликовна Академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип 2018. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Image
36913664_10156469830186866_6810197026114895872_n.jpg

Download (101Kb) | Preview
Official URL: https://life.ugd.edu.mk/index.php/umetnost-life/it...

Abstract

Во рамките на манифестацијата „Штипско културно лето“, на 9. Јули 2018 година, во Мултимедијалниот центар „Киро Глигоров“ во Штип беше отворена изложба на дела од студенти на Ликовната академија на УГД. Доц. м-р Јошко Ефремов при отворањето на изложбата истакна дека студентите на студиските програми за Класично сликарство и вајарство изложуваат 20 слики и 8 скулптури, изработени за време на наставниот процес на овие студиски програми на Ликовната академија, кои располагаат со слободни места и за студиите во академската 2018/19 година.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 06 Feb 2019 08:09
Last Modified: 06 Feb 2019 08:09
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21505

Actions (login required)

View Item View Item