Хуманитарна изложба во организација на УАКС

Miloseski, Slobodan (2018) Хуманитарна изложба во организација на УАКС. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
Katalog.pdf

Download (8Mb) | Preview

Abstract

Универзитет Американ Колеџ Скопје на 18.12.2018 год. организираше хуманитарна изложба на уметнички дела креирани и донирани од страна на 32 ликовни уметници, пријатели на Универзитетот. Целта беше преку продажба на делата да се соберат средства за купување на неопходни апарати за ЈЗУ Универзитетска клиника за хематологија. За оваа пригода јас го донирав моето скулпторско дело под наслов „Тотем“, со димензии 35x72x23cm. изработено во комбинирана техника.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 05 Feb 2019 09:04
Last Modified: 05 Feb 2019 09:04
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21446

Actions (login required)

View Item View Item