Мал формат 2018

Miloseski, Slobodan (2018) Мал формат 2018. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
Plakat.pdf

Download (242Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Mal format-katalog.pdf

Download (3402Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Budenje.pdf

Download (537Kb) | Preview

Abstract

„Мал Формат“ е групна изложба во организација на Друштвото на ликовни уметници на Македонија, чие издание во 2018 година беше претставено пред публиката во Пловдив, Р.Бугарија. Уметничките дела со мали формати како творечки предизвик претставува честа дневна практика на сликарите и скулпторите. На оваа изложба се претставив со моето дело под наслов „Будење“, скулптура изработена во дрво со димензии: 18x9x5cm.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 01 Feb 2019 08:12
Last Modified: 01 Feb 2019 08:12
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21217

Actions (login required)

View Item View Item