Миниартура 2018

Miloseski, Slobodan (2018) Миниартура 2018. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
MINIARTURA 2018-KATALOG.pdf

Download (4Mb) | Preview
[img]
Preview
Text
Plakat-Miniartura.pdf

Download (69Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Rascvetuvanje.pdf

Download (115Kb) | Preview

Abstract

Деветото издание на изложбата „Миниартура“ претставува интернационален проект на ДЛУМ. Во фокусот на вниманието на оваа групна изложба е минијатурното ликовно дело со максимални димензии 10х10 cm. Минијатурата не е прикажување на еден детал или исечок од една целина, таа е осмислен концепт во мал формат. На изложбата се претставуваат уметници од неколку држави: Македонија, Србија, Австралија, Босна и Херцеговина, Бугарија,Црна Гора, Хрватска и Словенија. На оваа изложба зедов учество со моето ликовно дело „Расцветување“, скулптура изработена во дрво.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 23 Jan 2019 08:47
Last Modified: 23 Jan 2019 08:47
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21196

Actions (login required)

View Item View Item