Социјално економски аспект и третман на лица со мозочен удар

Panova, Gordana and Simonovska, Ljiljana and Sumanov, Gorgi (2018) Социјално економски аспект и третман на лица со мозочен удар. Knowledge – International Journal, 26.4. pp. 1145-1152. ISSN 2545-4439

[img]
Preview
Text
t3 (1).pdf

Download (4093Kb) | Preview

Abstract

Мозочниот удар се уште преставува голем проблем во јавното здравје. Така што еден од главните предизвикувачи на смрт во повеке земји во светот е мозочниот удар.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Health sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Gordana Panova
Date Deposited: 12 Nov 2018 08:59
Last Modified: 12 Nov 2018 08:59
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20794

Actions (login required)

View Item View Item