ДЛУМ-Годишна изложба 2017

Miloseski, Slobodan (2017) ДЛУМ-Годишна изложба 2017. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
godisna 2017 naslovna.pdf

Download (1821Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
godisna 2017 ucesnici.pdf

Download (890Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
godisna 2017 delo.pdf

Download (1150Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
godisna 2017 izdavac.pdf

Download (654Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
moment na privlecnost.pdf

Download (2020Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
moment na privlecnost-detal.pdf

Download (5Mb) | Preview

Abstract

Друштвото на ликовни уметници на Македонија во Национална галерија на Македонија, објект Мала станица, на 26.12.2017 година ја одржа својата традиционална Годишна изложба, која е од отворен и ревијален карактер. На изложбата се претставија 71 автор-членови на ДЛУМ од цела Македонија. На Годишната изложба учествував со моето дело под наслов „Момент на привлечност“, скулптура изработена во комбинирана техника, со димензии 232x180x180cm.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 30 Jan 2018 10:03
Last Modified: 30 Jan 2018 10:03
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19223

Actions (login required)

View Item View Item