Изложба на модни цртежи и модели на студентите на Технолошко-техничкиот факултет при УГД.

Risteski, Sanja (2017) Изложба на модни цртежи и модели на студентите на Технолошко-техничкиот факултет при УГД. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
Poster za letna skola za dizajn.pdf

Download (219Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Izlozba letna skola za dizajn.pdf

Download (287Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Programa za prva letna skola za dizajn na tekstil i obleka.pdf

Download (79Kb) | Preview
Official URL: http://life.ugd.edu.mk/index.php/umetnost-life/ite...

Abstract

Во рамките на летната школа за дизајн која се одржуваше во периодот од 21-31 август во просториите на библиотеката "Гоце Делчев"- Штип, студентите на Технолошко-техничкиот факултет при УГД направија изложба на модни цртежи и модели на облека. Со изложбата студентите на идните дизајнери им претставија дел од нивната работа на факултетот и им помогнаа во полесно креирање на визија за дизајн и конструкција на облека.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 04 Oct 2017 09:50
Last Modified: 29 Mar 2018 11:21
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18213

Actions (login required)

View Item View Item