"Модна недела" - Битола

Risteski, Sanja (2010) "Модна недела" - Битола. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
bitola modna nedela.pdf

Download (33Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
27744_1340246879636_251012_n.pdf

Download (77Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
27744_1340246959638_713506_n.pdf

Download (77Kb) | Preview
Official URL: http://www.vest.mk/?ItemID=DAC466C0FD7E2E4B84D601A...

Abstract

Учество на модната недела во Битола со сопствена крација. Креациите беа изработувани во група со студентите од ЕУРМ. Моделот беше презентиран на модната недела како дел од моделите на постдипломците на групата по моден дизајн.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 01 Mar 2017 09:50
Last Modified: 29 Mar 2018 11:48
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17504

Actions (login required)

View Item View Item