23та Интернационална Кичевска ликовна колонија

Efremov, Jordan (2016) 23та Интернационална Кичевска ликовна колонија. In: 23та Интернационална Кичевска ликовна колонија , 02 July 2016, Kicevo, Macedonia.

[img]
Preview
Text
merged_document.pdf

Download (4Mb) | Preview
Official URL: http://www.iklk.com.mk

Abstract

Од 2 до 16ти Јули во Кнежино крај Кичево на 1000 метри надморска височина, во куќата на уметноста беа собрани 25 уметници од 15 земји: Албанија, Англија, Бугарија, Германија, Индија, Ирак, Казахстан, Кипар, Косово, Србија, Турција, Хрватска, Црна Гора и Македонија. Дојдени од разни делови на светот од разни култури кои тука се соединуваат во заедничкиот именител - творештво.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 01 Mar 2017 10:01
Last Modified: 01 Mar 2017 10:02
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17341

Actions (login required)

View Item View Item