Концерт на Бранко Павловски - кларинет и Емилија Потевска - пијано во Софија, Бугарија

Potevska Popivoda, Emilija and Pavlovski, Branko (2016) Концерт на Бранко Павловски - кларинет и Емилија Потевска - пијано во Софија, Бугарија. [Performance] (Unpublished)

Full text not available from this repository.
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=OCaV_uTlSXI

Abstract

На 18 октомври, 2016 година во музејот „Борис Христов“ во Софија - Бугарија концерт одржаа Бранко Павловски - кларинет и Емилија Потевска Попивода - пијано. Концертот со наслов „Џез импресии“ беше поздравен со долг аплауз од многубројната публика. На програмата се изведоа композиции од класичниот репертоар кои во себе содржат џез примеси или идиоми на авторите Гершвин, Пјацола, Бернштајн и Гргин. Концертот се одвиваше во организација на Македонскиот културен центар во Софија, со поддршка на Министерство за култура на Р. Македонија.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Emilija Potevska
Date Deposited: 13 Feb 2017 11:30
Last Modified: 13 Feb 2017 11:30
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17264

Actions (login required)

View Item View Item