Концерт - „Духовна академија“ по повод празникот св. Петар и Павле во Кочани

Jankoski, Marjan and Mihajlovski, Angele and Petrev, Sasko and Gjorgievska, Elena and Panov, Zlatko (2016) Концерт - „Духовна академија“ по повод празникот св. Петар и Павле во Кочани. [Performance]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
DUHOVNA AKADEMIJA KOCANI.pdf

Download (69Kb) | Preview
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=KInzpWCVH6U

Abstract

Концертот на музичкиот состав „Портал“ се одржа во вториот дел од официјалната програма по повод одржување на „Духовна академија“ во градот Кочани во чест на патронот на градот „Св. Петар и Павле’. На програмата беа застапени авторски инструментални духовни композиции на проф. Марјан Јанкоски кои се дел од постојаниот репертоар на овој музички состав. На концертот учествуваа: Марјан Јанкоски (автор, кавал), Ангеле Михајловски (пијано), Сашко Петрев (тамбура), Елена Ѓоргиевска (виолина), Стојан Иванов (гостин: тапан)

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Marjan Jankoski
Date Deposited: 12 Sep 2016 11:15
Last Modified: 12 Sep 2016 11:15
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16199

Actions (login required)

View Item View Item