Концерт на дуо Grazioso во Дом на културата „Иван Мазов-Климе“ - Кавадарци

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina (2016) Концерт на дуо Grazioso во Дом на културата „Иван Мазов-Климе“ - Кавадарци. [Performance]

[img]
Preview
Text
ПРОГРАМА (Nevenka Trajkova).pdf

Download (390Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
13012606_1036954973049831_6189805434536208307_n.pdf

Download (60Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
13077052_1036955106383151_1339689072795269871_n.pdf

Download (92Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
13001287_1144889578888675_6438386258783447661_n.pdf

Download (42Kb) | Preview
[img] Video
Nence.avi

Download (62Mb)

Abstract

Дуо Grazioso, м-р Кристина Палија (сопран) и доц.д-р Невенка Трајкова (пијано), се претставија на сцената во Домот на клутурата во Кавадарци со најразнообразна програма, палета на композиции која изобилува од арии, наполитански песни до филмска музика. Во програмата беа застапени композитори како Џ.Верди, Џ.Пучини, Ф.Обрадорс, А.Лара , Ф.Пуленк и многу други.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 31 May 2016 10:19
Last Modified: 31 May 2016 10:19
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15763

Actions (login required)

View Item View Item