концертна турнеа во холандија

Janevski, Vladimir and Cicakovski, Timko (2015) концертна турнеа во холандија. [Video] (In Press)

[img] Video
Концертна турнеа - Холандија.wmv

Download (9Mb)

Abstract

Студентите од Музичката академија - одделот за етнокореологија, заедно со учениците од ДМБУЦ Илија Николовски - Луј, насока за традиционална музика и игра, обединети под еден наслов Ансамбл Македонија, имаа прилика да го презентираат македонскиот фолклор во Холандија. Поточно тие одржаа неколку концерти и едукативни семинари во градовите Хорн и Амстердам.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 10 Feb 2016 13:41
Last Modified: 10 Feb 2016 13:41
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/15337

Actions (login required)

View Item View Item