Свечен концерт на Трио Grazioso на свечената седница по повод 8-ми Ноември - Неготино и доделено 8-мо Ноемвриско признание од областа на културата на трио Grazioso

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina and Bogoevska, Menka (2015) Свечен концерт на Трио Grazioso на свечената седница по повод 8-ми Ноември - Неготино и доделено 8-мо Ноемвриско признание од областа на културата на трио Grazioso. [Performance]

[img]
Preview
Text
DOC062.pdf

Download (326Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
DSCN9548.JPG

Download (3369Kb) | Preview
[img] Video
DSCN9547.avi

Download (128Mb)
Official URL: http://www.negotinoinfo.mk/21979_Врачени%20награда...

Abstract

Трио Грациозо-состав за класична музика, се годинашни добитници на признание по повод празникот на општина Неготино 8-ми Ноември, од областа на културата. Имено, врз основа на Статутот на општина Неготино и одлуката за востановување награди и признанија, Советот на општина Неготино донесе одлука наградата и признанијата да им бидат доделени за остварени резултати во областа на стопанството, културата и народната техника, спортот и науката помеѓу двата празника и нивниот придонес во развојот, унапредувањето и афирмацијата на општина Неготино. По свечената седница Трио Grazioso оддржа концерт, на кој беа изведени неколку популарни композиции.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 11 Nov 2015 10:39
Last Modified: 11 Nov 2015 10:39
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14203

Actions (login required)

View Item View Item