Концерт на Трио Graziozo - Велес Град на културата 2015

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina and Bogoevska, Menka (2015) Концерт на Трио Graziozo - Велес Град на културата 2015. [Performance]

[img]
Preview
Text
__ugd.edu.mk_private_UserFiles_nevenka.trajkova_Desktop_ПРОГРАМА ТРИО ВЕЛЕС.pdf

Download (593Kb) | Preview
[img] Video
DSCN0091.avi

Download (52Mb)
[img] Video
DSCN0098.avi

Download (107Mb)

Abstract

Концерт на Трио Graciozo, во Велес Град на културата 2015 На концертот на кој настапија д-р Невенка Трајкова (пијано), м-р Кристина Палија (сопран) и Менка Богоевска (виолина) во просториите на „Бели мугри“ - Велес, со почеток од 19.00 во склоп на Велес град на културата 2015 пред огормниот број на публика ги претставија популарните дела од J. Massenet ,N.Rimsky Korsakov ,F. Poulenc ,G.Puccini ,John Williams ,Fernando Obradors ,George Gershwin – Summertime и со овации на финалето со O sole mio,по која следеа многубројни биса.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 26 Jun 2015 08:41
Last Modified: 26 Jun 2015 08:41
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13401

Actions (login required)

View Item View Item