Едукативни концерти

Janevski, Vladimir and Cicakovski, Timko and Ilic, Blagica and Ilievska, Melita (2015) Едукативни концерти. [Video] (In Press)

[img] Video
Едукативни концерти.wmv

Download (55Mb)
[img]
Preview
Text
VJ 1.pdf

Download (94Kb) | Preview

Abstract

Студентите од катедрата за етнокореологија при Музичката академија, од Универзитетот Гоце Делчев - Штип, заедно со учениците од насоката за традиционална музика и игра при ДМБУЦ Илија Николовски - Луј, Скопје, обединети во Ансамбл Македонија, оддржаа шест концерти во новиот објект на Македонскиот народен театар во Скопје. Концертите беа со едукативен карактер и беа во корелација со наставната програма по предметите Танци и народни ора, Музичко воспитување и Македонски јазик а наменети се за основните училишта од Македонија.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 05 Feb 2016 09:54
Last Modified: 05 Feb 2016 09:54
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13119

Actions (login required)

View Item View Item