Items where Author is "Zlatkov, Risto"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Number of items: 2.

Article

Spasovski, Orce and Spasovski, Daniel and Zlatkov, Risto (2014) Потенцијални можности за истражување и користење на гео-термалната енергија во Република Македонија. International Symposium "Energetics 2014", 1. pp. 341-351. ISSN 978-608-4764-00-7

Conference or Workshop Item

Spasovski, Orce and Spasovski, Daniel and Zlatkov, Risto (2016) Третман на отпадните води од технолошкиот процес на фабриката за производство на месо и сувомеснати производи МИК од Свети Николе, Р. Македонија. In: Podeks-Poveks'16, 11-13 Nov 2016, Strumica, Macedonia.

This list was generated on Thu Feb 20 10:45:32 2020 CET.