Items where Author is "Odzakov, Ferdinand"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article | Book
Number of items: 3.

Article

Dojcinovski, Metodija and Odzakov, Ferdinand (2014) Специфичности на тероризмот во периодот на подготовка за негово извршување. Современа македонска одбрана, 14 (27). pp. 105-115. ISSN 1409-8199 / 1857-887X (online)

Dojcinovski, Metodija and Odzakov, Ferdinand (2014) Воено технолошките трендови и безбедносните односи. Влијанието на научно-технолошкиот развиток во областа на правото, економијата, културата, образованието и безбедноста во Република Македонија. ISSN 978-608-4/14-05-7

Book

Dojcinovski, Metodija and Odzakov, Ferdinand (2010) Разузнавачки операции. Соларис Принт Скопје, Скопје. ISBN 978-608-4581-02-4

This list was generated on Mon Jun 17 11:59:34 2019 CEST.