Воспитна и образовна метафизика

Barbareev, Kiril (2012) Воспитна и образовна метафизика. Нова Македонија, Скопје.

[img]
Preview
Text
Воспитна и образовна метафизика.pdf

Download (194Kb) | Preview
Official URL: http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?ves...

Abstract

Како нашиот образовен систем особено во сферата на образованието на наставниците дојде до нивото на метафизиката и стана суштина на самиот себе? Зошто оваа професија денес е толку извалкана? Зошто денес младите се помалку ги интересира оваа професија? Зошто ефектите од образованието на наставниците се мали? И зошто во сферата на практичната примена на оваа наука ни оди тешко или скоро никако!?

Item Type: Other
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Kiril Barbareev
Date Deposited: 09 Apr 2014 07:52
Last Modified: 09 Apr 2014 07:52
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9725

Actions (login required)

View Item View Item