Педагошки плурализам и нов учител за новото време

Barbareev, Kiril (2011) Педагошки плурализам и нов учител за новото време. Нова Македонија, Скопје.

[img]
Preview
Text
ПЕДАГОШКИ ПЛУРАЛИЗАМ.pdf

Download (114Kb) | Preview
Official URL: http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?ves...

Abstract

Образованието на учителите е клучно прашање на секоја земја. Квалитетот на воспитно образовниот кадар и квалитетот во образованието директно влијае на нивото на образовните достигнувања на секоја индивидуа. Прашањето за квалитетот на образованието на кадарот е постојано присутно во јавноста особено денес кога се зборува и за мирување од образование на ваквиот кадар. Имаме ли премногу наставници или имаме премалку квалитетни наставници? На ова прашање мораме да одговориме и со тоа треба да се соочиме.

Item Type: Other
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Kiril Barbareev
Date Deposited: 09 Apr 2014 08:13
Last Modified: 09 Apr 2014 08:13
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9721

Actions (login required)

View Item View Item