Селектор и промотор на концертна дејност

Jankoski, Marjan and Zaprov, Zapro and Spasov, Dragan (2013) Селектор и промотор на концертна дејност. [Performance]

[img]
Preview
Image
TEHO - Programa 1.jpg

Download (95Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
TEHO - Programa 2.jpg

Download (65Kb) | Preview
[img]
Preview
Image
Muzicki nastap na festivalot TEHO na studentot Dragan Spasov (20 juni 2013 g.).jpg

Download (381Kb) | Preview

Abstract

Музички настап на Драган Спасов (студент од втора година, оддел за ТММП со народни инструменти во класата на проф. м-р Марјан Јанкоски на УГД-Штип) на XXII хорски фестивал ТЕХО Тетово во периодот 20-23 јуни 2013 година. Студентот настапи како солист во композицијата „Ливада“ од македонскиот композитор и диригент Запро Запров заедно со женскиот хор при хорското студио „Рустико“ од Скопје.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Marjan Jankoski
Date Deposited: 24 Mar 2014 13:32
Last Modified: 24 Mar 2014 13:32
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9504

Actions (login required)

View Item View Item