...И ние сме деца...

Janevski, Vladimir (2013) ...И ние сме деца... [Video]

[img]
Preview
Text
и ние сме деца - програма.pdf

Download (221Kb) | Preview
[img] Video
Годишен ДМБУЦ-НТМИ.mpg

Download (306Mb)

Abstract

Годишен концерт на ДМБУЦ Илија Николовски - Луј, насока за традиционална музика и игра. Концертот е насловен според дел од народна песна која потекнува од Егејскиот дел на Македонија. Темата на концертот е Јужното играорно подрачје, поточно делови од егејскиот дел на Македонија. Концертот се оддржува во МОБ - Скопје.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 19 Mar 2014 11:57
Last Modified: 19 Mar 2014 11:58
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9502

Actions (login required)

View Item View Item