Промоција на книгата „Народната носија во Овче Поле“

Janevski, Vladimir (2013) Промоција на книгата „Народната носија во Овче Поле“. [Video] (In Press)

[img] Video
Промоција Носија ОВЧЕ ПОЛЕ.mpg

Download (761Mb)
[img]
Preview
Text
покана за промоција.pdf

Download (1188Kb) | Preview

Abstract

Промоцијата на книгата „Народната носија во Овче Поле“ се промовираше во Музејот на македонската борба во Скопје, промотори на книгата беа: проф. д-р Мирјана Мирчевска од Институтот за етнологија и антропологија при ПМФ од Скопје и Директорот на Завод и музеј од Штип г-дин Зоран Читкушев.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 19 Mar 2014 14:48
Last Modified: 19 Mar 2014 14:48
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9500

Actions (login required)

View Item View Item