Годишен концерт - Ревија на народни носии, инструменти, песни и ора

Janevski, Vladimir and Angelov, Goranco (2013) Годишен концерт - Ревија на народни носии, инструменти, песни и ора. [Video]

[img] Video
Ревија на носии - Штип.mpg

Download (342Mb)
[img]
Preview
Text
ревија на носии - програма.pdf

Download (1197Kb) | Preview

Abstract

Факултетот за музичка уметност секоја година оддржува годишни концерти со најразлични теми од музичката област, оваа година тема беше традиционалната уметност и култира, прикажана преку четири сегменти од некогашното традиционално живеење, народните носии, инструменти, песни и ора. Концертот се оддржа во Уметничката галерија Безистен во Штип.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Janevski
Date Deposited: 19 Mar 2014 13:58
Last Modified: 19 Mar 2014 13:59
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9496

Actions (login required)

View Item View Item