Тони Китановски, музика за филмот „Само за губитници“ на режисерот Иво Трајков

Kitanovski, Antonijo (2013) Тони Китановски, музика за филмот „Само за губитници“ на режисерот Иво Трајков. [Audio]

[img] Audio
bossa_1_48kHz.wav

Download (14Mb)
[img] Text
index.html

Download (31Kb)
Official URL: http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=33F46605B...

Abstract

Филмот е снимен според заедничко сценарио на Трајков и Верица Недеска, која играше една од главните улоги. На публиката и се поклонија актерите: Русинката Викторија Мироваја, Сашко Коцев, Недеска, продуцентот Роберт Јазаџиски. Филмот се снимаше летово во Охрид. Особен печат на филмот дадоа музиката на Тони Китановски, како и костимите на Жаклина Крстевска.

Item Type: Audio
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Antonijo Kitanovski
Date Deposited: 24 Mar 2014 10:28
Last Modified: 24 Mar 2014 10:28
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9241

Actions (login required)

View Item View Item