Речник на странски зборови во македонскиот јазик - том 2

Belcev, Tole (2010) Речник на странски зборови во македонскиот јазик - том 2. In: Речник на странски зборови во македонскиот јазик - том 2. Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип, Филолошки факултет, Штип. ISBN 978-96-608-4504-17-7 (t.2)

[img]
Preview
Text
Recnik.tom 2.pdf

Download (51Kb) | Preview

Abstract

Речникот на странските зборови во македонскиот јазик има цел да ја надополни празнината од овој вид речници во Македонија. Речникот пред се ја содржи интернационалната лексика што се употребува во стручната терминологија на македонскиот јазик.

Item Type: Book Section
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Snezana Kirova
Date Deposited: 10 Feb 2014 10:43
Last Modified: 10 Feb 2014 10:43
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/9105

Actions (login required)

View Item View Item