Периодични здраствени прегледи кај врвни спортисти

Handziski, Zoran (2013) Периодични здраствени прегледи кај врвни спортисти. In: Sport medicine seminar, 13-14 March, 2013, Skopje.

[img] Text
List of lecturers and themes.doc

Download (39Kb)
[img] Slideshow
periodicni pregledi.ppt

Download (10Mb)

Abstract

Спортската медицина е клиничка и акaдемска специјаност во медицината која се бави со промоција и стимулирање на физички активниот стил на живеење и дијагноза, лечење, превенција и рехабилитација на повредите и болестити здобиени како резултат на партиципација во физичките активности, вежбањето и спортот на сите нивоа.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Health sciences
Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Dance Vasileva
Date Deposited: 29 Jan 2014 14:48
Last Modified: 29 Jan 2014 14:48
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8891

Actions (login required)

View Item View Item