Мотивирање на вработените во мали препријатија

Magdinceva Sopova, Marija (2012) Мотивирање на вработените во мали препријатија. Национална и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски”, Скопје. ISBN 978-9989-736-86-5

[img]
Preview
Text
vtora_kniga_ZA_PRINT04.07.2012.pdf

Download (24Mb) | Preview

Abstract

Успешните прептријатија се оние што како најважен ресурс во своето функционирање ги имаат вработените односно човечките ресурси.Грижата за своите вработени е клучен фактор за успехот на секое претпријатие.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Marija Magdinceva Sopova
Date Deposited: 02 Dec 2013 15:10
Last Modified: 02 Dec 2013 15:10
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8269

Actions (login required)

View Item View Item