Местото и задачите на менаџментот во здравството

Angelovska, Bistra (2011) Местото и задачите на менаџментот во здравството. Лекарски весник (17). p. 8.

[img]
Preview
Text
Bistra.pdf

Download (3976Kb) | Preview
Official URL: http://mld.org.mk/wp-content/uploads/2010/10/broj-...

Abstract

Фундаментално значење за ефективниот здравствен менаџмент имаат познавањата на делови од социјалната медицина (социјална епидемиологија, медицинска социологија,медицинска демографија, проучување на здравствените потреби, здравствената култура со промоција на здравјето и други).

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Bistra Angelovska
Date Deposited: 02 Dec 2013 08:38
Last Modified: 02 Dec 2013 08:38
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8240

Actions (login required)

View Item View Item