Совладување на предизвиците поставени од реформските процеси

Angelovska, Bistra (2011) Совладување на предизвиците поставени од реформските процеси. Лекарски весник (15-16). p. 4.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://mld.org.mk/wp-content/uploads/2010/10/broj-...

Abstract

Менаџментот како поим е предмет на многу дефиниции и толкувања. Во буквален превод менаџмент (management) има повеќе синоними како што се управување, контрола, надзор, регулирање, власт, успех, убав начин и слично.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Bistra Angelovska
Date Deposited: 29 Nov 2013 14:46
Last Modified: 29 Nov 2013 14:46
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/8239

Actions (login required)

View Item View Item