Скрипта: Истражување на туристичкиот пазар

Koteski, Cane (2011) Скрипта: Истражување на туристичкиот пазар. . (Unpublished)

[img]
Preview
Text
SKRIPTA ISTRAZUVAJNE NA TURISTICKIOT PAZAR 15-09-2011.pdf

Download (980Kb) | Preview

Abstract

Сриптата е наменета за студентите од трета година на насоките Туризам и ГИД како изборен предмет. Содржински се опфатени четири посебни наставни теми, кои истражувањето на туристичкиот пазар го обработуваат во глобални и национални рамки. Станува збор за следните теми: Елементи на туристичкииот пазар и негови карактеристики, Фактори на туристичката побарувачка, Истражување на туристичкиот пазар и Маркетингот на пазарот во Република Македонија.

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Cane Koteski
Date Deposited: 01 Nov 2013 13:31
Last Modified: 01 Nov 2013 13:31
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7922

Actions (login required)

View Item View Item