Проект „Моден биснис“- Моден викенд, Скопје

Kikiritkova, Maja (2011) Проект „Моден биснис“- Моден викенд, Скопје. [Video]

Full text not available from this repository.
Official URL: http://www.youtube.com/watch?v=QgwsK4ax-Uc

Abstract

Eксклузивниот проект Моден бизнис со Пелистерка, односно креативна соработка на домашни дизајнери со успешни деловни дами од сферата на бизнисот и уметноста. Единаесет креатори дизајнираа и стилизираа деловен изглед за исто толку интересни жени како Јелена Јованова, Лилјана Поповска, Софија Куновска, Ѕвезда Ангеловска, Ленче Карпузовска, Катерина Поповска... Резултатот од нивната соработка е ексклузивна фотосесија на дамите облечени во комбинацијата креирана од дизајнерите, како и ревијата на која креациите ги носеа манекенки, а бизнис дамите уживаа во првиот ред во публиката. Листа на дизајнери кои беа дел од овој проект: 1. Искра Џокич 2. Јана Манева Чуповска 3. Маја Кикириткова 4. Ненад Секирарски 5. Олгица Ѓоргиева 6. Дума 7. Јована Филипович 8. Тања Кокев и Мила Кадриу 9. Александра Митковска 10. Роберт Ивановски 11. Никола Булески

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Maja Kikiritkova
Date Deposited: 03 Oct 2013 08:20
Last Modified: 03 Oct 2013 08:20
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7629

Actions (login required)

View Item View Item