Барокна приказна во современа модна нарација

Kikiritkova, Maja (2013) Барокна приказна во современа модна нарација. Antena.

[img]
Preview
Image
316347_485932544810121_824374435_n.jpg

Download (314Kb) | Preview

Abstract

Интервју во неделното списани Антена: Младата креаторка и асистентка на Технолошко-техничкиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип ја претстави својата нова колекција со впечатлива ревија на Модниот викенд- Скопје. Идејата за моделите се родила од англиското општество во 17 век.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Maja Kikiritkova
Date Deposited: 03 Oct 2013 08:06
Last Modified: 03 Oct 2013 08:06
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7628

Actions (login required)

View Item View Item