Секогаш е време за мода!- интервју со Маја Кикириткова во списанието Капитал

Kikiritkova, Maja (2013) Секогаш е време за мода!- интервју со Маја Кикириткова во списанието Капитал. Секогаш е време за мода!.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://kapital.com.mk/MK/magazin.aspx/94372/sekoga...

Abstract

Шпанските борби со бикови и фламенкото, рускиот фолклор и архитектура, уметничкиот свет на Париз од 1920-тите години, стилот на единствената Грејс Кели, барокот, танчарките на чарлстон... се инспирација на некои од годинашните учесници на Модниот викенд Скопје, што трае од 1 до 14 април

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Maja Kikiritkova
Date Deposited: 19 Sep 2013 08:09
Last Modified: 19 Sep 2013 08:09
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7331

Actions (login required)

View Item View Item