Расказите - записите на Ацо Шопов

Kitanov, Blaze (2012) Расказите - записите на Ацо Шопов. Годишен зборник, Факултет за образовни науки. pp. 7-19. ISSN 1409-9187

[img]
Preview
Text
РАСКАЗИ-Ацо Шопов.pdf

Download (521Kb) | Preview

Abstract

Во текстот се анализираат некои до сега и необјавени раскази на Ацо Шопов. Во нив се зборува за импресиите на авторот од студиските престои во Париз и Истанбул, за борбите од НОБ, како и за оние први соочувања на Шопов со зборот во младешките, гимназиски денови.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Blaze Kitanov
Date Deposited: 05 Sep 2013 07:51
Last Modified: 04 Aug 2015 13:14
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/7156

Actions (login required)

View Item View Item